pühapäev, 9. november 2014

Sügisränne

Ilmad hakkavad talviseks või siis vähemalt hilissügiseselt karmiks kiskuma. Alanud on lindude sügisränne.

Kes rändab kaugele lõuna-(lääne)maale, kes sooja kuuri alla, kes ainult ühelt põllult teisele.

Ligi. Jah, ütles inetult. Samas mees vabandas. Vaadates nüüd solvatut, tuli välja, et poole aasta eest tulistas ta nüüdsele solvajale samamoodi otselasu. Ja kus jäi siis vabandus? Kommentaarid erakonnakaaslastelt, kuivõrd sobimatu nii öelda on?
Samas mis seal ikka. Ligi ainult võidab sellest. Seda näeme kindlasti tema märtsikuisest häälesaagist.
Miks aga Ligi tagasiastumine võimalikuks sai? Esialgu jättis nii ta ise kui ka peaminister mulje, et seda ei juhtu. Töövõimereform. See, mille vastu sotsid puigelnud on. Eesotsas antud valdkonna ministri ja Riigikogu komisjoni esimehega. Nüüd aga lepiti kokku - Ligi astub tagasi, teie võtate jala pidurilt seoses töövõimereformiga. Ja mis juhtus, senised reformi eelnõu kritiseerijad, nt Pikhof, muutsid üleöö oma meelt ja leidsid, et eelnõus on nõrgad kohad parandatud.

Kross ja Alender. Viimase osas ei taha ega oskagi midagi kommenteerida. Liiga uus inimene veel poliitikas, küllap on Krossi mõju all, otsib alles oma teed.
Aga Kross tõestas, et temal puuduvad igasugused poliitilised maailmavaated.
Miks teda Reformil vaja oli? Et ta ei võtaks pealinnas oravate eest hääli ära. Mõtleme kasvõi KOV valimistele. Ja et ta ei võtaks eelkõige Pentuse eest hääli ära. Sest nad kandideerinuks samas ringkonnas. Nüüd mängitakse seal asjad ringi. Ja küllap Rosimannus, kellega Krossil muuseas ka ühised ärihuvid, kuidagimoodi sõbrale selle eest tasub.

Paet. Kuigi ta on sümpaatne ja tegus välisminister olnud, siis tundus, et hakkab väsima. Eks võib ka aru saada. Ikkagi pea 10 aastat samal ametipostil. Ja ega välispoliitiline olukord ei ole ega ole olnud viimase kümnendi jooksul lihtne.
Samas suurim pluss tema lõpliku otsuse- ja mis seal siis on, et ta mitu korda ringi mõtles? ärge siis küsige temalt kümme korda päevas, et kas ja mida otsustanud oled, laske rahulikult kõik läbi seedida ja mõelda- juures oli ikkagi asjaolu, et Gräzin jääb Eestisse. Mitte, et nüüd hirmus vajalik Maarjamaale oleks. Just vastupidi, sellist "geeniust" ei ole sobilik riiki europarlamenti esindama saata. Tallinna TV on temale täiesti sobilik poliitareen, kus mõtteid avaldada.

Pentus. Kui sinu ministriks määramise peamine põhjus on abikaasa mõju ja positsioon määravas organisatsioonis, siis ei olegi suurt midagi juurde lisada. Kaljurand ei soovinud erakonda astuda ja jäeti määramata. Aga kui oravad ütlevad, et Pentus oli nende parim valik, siis see tähendab, et nende pink välispoliitika ekspertide osas on ikka äraütlemata tühi. Inimene, kelle üle on kohtuprotsesss pooleli, võiks ehk ise ka aru saada, et ministritool pole kõige õigem koht hetkel.

Kommentaare ei ole: